Të dhëna teknike

Regjistrimi i parë E re
Marka Mercedes-Benz
Modeli GLE 400
Forma e kabinës Sprotive / Coupe
Gjendja I Ri
Fuqia e motorrit 2925 ccm
Fuqia 242 kW (329 PS)
Karburanti Diesel (Naftë)
Numri i dyerve të makinës 4/5
Numri i sediljeve 5
Klasa ndotjes Euro6d
Ngjyra e jashtme E Bardhë
Ngjyra e brendshme E Zezë
Materiali i brëndshëm Komplet lëkurë

Të dhëna të tjera

Përshkrimi

Pajisje Standarte

Sistem kunder bllokimit te gomave (ABS)

Regullim shpejtesie ne disheze (DSR)

Levizja e timonit e adaptueshme sipas shpejtesise

Cruise control w. SPEEDTRONIC

Programi i stabilitetit elektronik (ESP®)

Ndihme ne frenim (BAS)

Transmision automatik me 9 marshe

Timon multi-funksional me butona “touch control”

OPSIONET QE PERMBAN MJETI

ASISTENTI I GIUDES DHE SIGURISE “DISTRONIC PLUS”

ASISTENTI AKTIV PER KENDIN E PADUKSHEM

ASISTENTI AKTIV PER RUAJTJEN E KORSISE

ASISTENTI I FRENIMIT AUTONOM NE RASTET EMERGJENTE

SISTEMI I AMORTIZIMIT ME AJER “AIRMATIC”

TAVAN XHAMI PANORAMIK ME HAPJE ELEKTRIKE

FUNKSIONE TE AVANCUARA TE SISTEMIT TE MEDIAS

NAVIGATOR I INTEGRUAR NE SISTEMIN “MBUX”

PAKETA E HYRJES DHE NDEZJES PA CELES “KEYLESS-GO PACKAGE”

KLIMATIZATOR LUX PER RRESHTIN E PARE ME DY ZONA

KLIMATIZATOR PER RRESHTIN E DYTE

FENERET KRYESORE ME VETI TE PLOTA ADAPTUESE

FENERET KRYESORE ME TEKNOLOGJINE “MULTIBEAM LED”

MONITORUES I PRESIONIT TE GOMAVE

PROJEKTIM I TE DHENAVE NE XHAMIN E PERPAREM “HEAD-UP DISPLAY”

SISTEM FONIE LUX “BURMESTER HIGH-END SURROUND SOUND SYSTEM”

PEDANA ANESORE TE NDRICUARA

VARIANTI LUX I EKRANEVE ME SIPERFAQE TE ZMADHUAR

TV-TUNER

DYERT ME NDIHMESE PER MBYLLJEN

SEDILJET E PARA ME NGROHJE DHE VENTILIM

SEDILJET E PASME ME NGROHJE

NDRICIM AMBIENTI ME 64 PERZGJEDHJE NGJYRASH

ZBUKURIME TE BRENDSHME ME INSERTE FIBER KARBONI

PAKETA E BRENDSHME E STILIMIT “AMG”

KLIMATIZATOR LUX PER RESHTIN E DYTE

PAKETA E JASHTME E STILIMIT “AMG”

DISQE ALUMINI AMG STYLE ME RREZE 22”

KAMERA 360 GRADE

SISTEMI I PARKIMIT AUTOMATIK

PAKETA E ALARMIT KUNDER THYERJES DHE RIMORKIMIT

PASQYRA QENDRORE DHE E SHOFERIT ME VETI FOTOKROMATIKE

PASQYRAT E JASHTME ME KOMANDIM ELKTRIK DHE PALOSJE

PROJEKTIM I LOGOS M-B

XHAMAT E PASEM TE ERRET ME VETI TERMOIZOLUESE

SEDILJET E PARA ME KOMANDIM ELEKTRIK DHE MEMORJE

SHTROJE KEMBESH “VELOUR AMG”

DERA E BAGAZHIT ME KOMANDIM ME LEVIZJE TE KEMBES

VIDEO REALE ME INSTRUKSIONE GJATE NAVIGIMIT

Mesazhi juaj për Auto Star Albania

Shruani mesazhin tuaj për shpallesin e njoftimit në mënyre që tju kontaktoj me përgjigjet e pyetjeve tuaja ose me propozimin për të rënë në ujdi.


Përpara se mesazhi juaj të dërgohet te kontakti i shpalljes, do të rishikohet nga automobile.al për të mbrojtur nga aktivitetet e ndaluara dhe do të bllokohet nëse është e nevojshme. Duke dërguar këtë mesazh ju bini dakort me këtë procedure dhe pranoni që të kontaktoheni nga shpallesi i njoftimit për të proceduar më tej me bisedimet. Për më shumë informacion lexoni Termat & Politikat e Privatësise.